Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.) 3ου Γυμνασίου Αιγάλεω Σχ. Έτος 2023-24

Αγαπητοί Γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι και φέτος στο σχολείο μας θα λειτουργεί η Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.), αποτελούμενη από την κοινωνική λειτουργό κα. Νικοσλαβινού Έλενα και τον ψυχολόγο κο Αναγνωστόπουλο Ηλία.

Όσοι γονείς και κηδεμόνες επιθυμούν συνεργασία, μπορούν να επικοινωνούν στο τηλέφωνο του σχολείου: 2105980138, προκειμένου να οριστεί ραντεβού.

Ο ρόλος της ΕΔΥ εστιάζει στην ψυχοκοινωνική υποστήριξη των μαθητών και των οικογενειών τους, στην ανίχνευση δυσκολιών που παρεμποδίζουν την ισότιμη πρόσβαση των μαθητών στην εκπαίδευση και στη διασύνδεση με υπηρεσίες και φορείς της κοινότητας. Αν ακόμη, θεωρείτε ότι το παιδί σας χρειάζεται να αξιολογηθεί από το ΚΕΔΑΣΥ, είναι χρήσιμο να απευθυνθείτε πρώτα στα μέλη της (Ε.Δ.Υ) του σχολείου.

Ο Διευθυντής και Τα μέλη της ΕΔΥ