Σχολική Εορτή 2023 για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

3.ΑΦΗΓΗΣΗ: Σακελλάκης Ιωάννης Α3

4.ΘΕΑΤΡΙΚΟ :«ΞΗΜΕΡΩΜΑ 28ης»

ΥΠΟΔΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ :

Περλλέσι Κρίστιαν  Α3  (ΠΑΤΕΡΑΣ)

Φιλλιπά Αναστασία  Α3 (ΜΑΝΑ)

Τζιώτη  Γεωργία  Α3   (ΗΡΩ)

Νίκας  Αθανάσιος  Α2 (ΑΡΗΣ)

Τραγούδι « Βάζει ο Ντούτσε τη στολή του» Σοφία Βέμπο

5.ΑΠΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΙΗΜΑΤΟΣ:

«Άσμα ηρωικό και πένθιμο για τον χαμένο ανθυπολοχαγό» Οδ.Ελύτη από την μαθήτρια  Μπουραζοπούλου Μαρία Α2

Μουσική υπόκρουση: « Μαλαματένια λόγια στο μαντήλι»

Τραγούδι: « Στρατιώτη γύρνα πίσω»Κ.Χατζής

6.Απόσπασμα από την ταινία «ΟΧΙ»  αφιέρωμα στον Κ. Κουκίδη

1. ΑΠΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΙΗΜΑΤΟΣ:« Το ευχαριστώ»  Γ.Ρίτσος

από την μαθήτρια Μπουραζοπούλου Μαρία

8.ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ- ΜΗΝΥΜΑ από τους μαθητές:

Μπουραζοπούλου Μαρία - Σακελλάκη Ιωάννη

Μουσική υπόκρουση « Άξιον Εστί »

9.ΑΠΟΝΟΜΗ ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΙΩΝ

10 . ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΑΡΧΕΙΑΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ:                        κ. ΑΝΔΡΈΑΣ ΧΑΤΖΗΜΗΝΑΣ

ΚΕΙΜΕΝΑ -ΘΕΑΤΡΙΚΟ: Αθηνά Ν. Ρεϊζάκη